راهکاری هیجان انگیز برای غلبه بر ترس کودکان

  این بار piper جرات ورزی و غلبه بر ترس را به مخاطبان خود آموزش می دهد.

انیمشن  کوتاه Piper روایت‌گر روند استقلال یک جوجه آبچلیک و رو‌به‌رو شدن با نا‌شناخته‌های محیط زندگی است. این جوجه به مانند بسیاری دیگر از پرندگان از مادر خود تقاضای غذا می‌کند که مادر از بر‌آورده کردن این خواسته سر باز زده و او را به تامین غذا توسط خودش تشویق می‌کند. کنجکاوی جوجه آبچلیک منجر به شکست در اولین تلاش برای استقلال شده و ترسی را در وجود اون نهادینه می‌کند که روند مستقل شدن را با اکراه و با‌لاجبار از سر می‌گیرد. در نهایت شناخت ناشناخته‌ها و حرکت بر خلاف هم‌نو‌عان باعث می‌شود که او چنان متفاوت عمل کند که نه‌تنها نیاز‌های خود را رفع کرده، بلکه می‌تواند به یاری دیگران نیز بشتابد.پرنده ی مادر تلاش میکند به فرزند کوچکش یاد بدهد که چگونه برای خودش غذا پیدا کند. در حین این کار، او با چالشی روبرو میشود که برای زنده ماندن لازم است بر آن غلبه کند.

 ایده‌ی این انیمیشن کوتاه و کارگردانی آن را  Alan Barillaro انیماتور پیکسار، ارائه کرده و می‌گوید: ایده هنگامی که در ساحل به تماشای شکار پرندگان می‌نشسته به ذهنش خطور کرده است. جایی که به نظر می‌رسد آنها مدام با ترس از آب hydrophobia هایدروفوبیا مواجه هستند.

استقلال از خانواده و قدم گذاشتن در دنیایی که شناخت کمی نسبت به آن داریم و خطر‌های مختلفی که آن را محاصره کرده‌اند، برای همگی ما ترس بزرگی است. اما اگر به توانایی‌های خود اعتماد کنید، خود را با شرایط وفق دهید و ترس‌های بی‌دلیل را کنار بگذارید، نه‌تنها آینده‌ای در‌خشا‌ن را برای خود رقم خواهید زد، بلکه می‌توانید به عنوان یکی از ستون‌های اصلی خانواده و الگویی برای دیگران، در زمان‌هایی که مشکلات گریبانگیر آشنایان می‌شود، به کمک آن‌ها بشتابید.


تیم سازندگان فیلم براي مشاهده طبيعي اين نوع پرنده بارها به هاوایی سفر کردند و با دوربینهای مخصوص Go-Pro رفتار این موجودات 4 اینچی را زیر نظر گرفتند. برای هر پرنده‌ای که در این انیمیشن ميبينيد بین 4 تا 7 میلیون پَر طراحی شده که تمامی آنها با دست کشیده شده است!

سازندگان همچنين برای ساخت صدای این گونه از پرندگان تحقیقات فراوانی انجام دادند و از آنجایی که متوجه شدند جوجه‌ها قادر به تولید صداهای متفاوت نیستند، دست آخر از اسباب‌بازیهای صدادار شکسته به جای جیک جیک جوجه پرنده که فقط توان تولید یک نوع آوای ثابت را دارد ایده گرفتند.

ژانر : انیمیشن، کوتاه ، خانوادگی
محصول کشور : آمریکا
کارگردان : Alan Barillaro

این انیمیشن را  به همراه خانواده، کودکان و یا شاگردان خود  نگاه کنید و  با آنها در مورد پیام فیلم، و مفاهیمی همچون شجاعت، ترس، راهکارهای منحصر بفرد افراد  برای غلبه بر ترس، پشتکار، ترس از دنیای ناشناخته ها و غیره صحبت کنید.

روزگارتان شاد .

برای دیدن این انیمیشن جذاب  با ما در کانال پرواک همراه باشید.

parvakcom@

https://t.me/parvakcom