بیست قدم تا خانه‌ی ایمن برای کودکان-قسمت دوم

6قدم ششم

داروها را در بلندترین جای ممکن در کابینتی قفل دار نگه دارید. هرگز دارو را در جایی به جز محل مخصوصش نگه ندارید. سعی کنید جلوی بچه ها دارو مصرف نکنید چون ممکن است کار شما را تقلید کنند. و هرگز دارو را آبنتاب یا آدامس نخوانید. اگر می خواهید داروهای تاریخ گذشته را دور بیندازید بهتر است آن ها را به داروخانه بسپارید. یا داخل کیسه ای مشکی و کاملا بسته بگذارید و بعد در سطل زباله قرار دهید.

7قدم هفتم

فکری برای داروها کنید. داروها را در بلندترین جای ممکن در کابینتی قفل دار نگه دارید. هرگز دارو را در جایی به جز محل مخصوصش نگه ندارید. سعی کنید جلوی بچه ها دارو مصرف نکنید چون ممکن است کار شما را تقلید کنند. و هرگز دارو را آبنتاب یا آدامس نخوانید. اگر می خواهید داروهای تاریخ گذشته را دور بیندازید بهتر است آن ها را به داروخانه بسپارید. یا داخل کیسه ای مشکی و کاملا بسته بگذارید و بعد در سطل زباله قرار دهید.

8قدم هشتم

کودکان را از خطر برق گرفتگی حفظ کنید. تمام پریزهای منزل را با محافظ مخصوص کودک بپوشانید. اما دقت کنید بعضی از این محافظ ها خودشان ممکن است منجر به خفگی شوند. پس محافظ هایی را انتخاب کنید که برای بیرون کشیدنشان به دو دست نیاز باشد. برای اینکه خاطرتان جمع باشد جلوی پریزهای برق را با لوازم منزل مثل مبل و صندلی بپوشانید.

9قدم نهم

زمان تعویض هم ممکن است خطرات خودش را داشته باشد. حتما خودتان تعجب می کنید که فرزندتان چه زود توانایی غلت زدن پیدا می کند و همین جاست که میز تعویض پوشک تبدیل می شود به محلی که خطر افتادن را تداعی می کند. اگر می خواهید میز تعویض بخرید حتما میزی بخرید که میله های محافظ داشته باشد. هرگز هرگز کودک را روی میز تنها نگذارید حتی برای یک لحظه و از قبل هر چه لازم دارید آماده کنار دستتان داشته باشید.

10قدم دهم

از قفل کودک غافل نشوید. دقت کنید مواد شوینده و مواد شیمیایی را در کابینت هایی نگه دارید که قفل دارند و یا از قفل های کودکی استفاده کنید که به محض بسته شدن در قفل شوند. و همچنین کابینت هایی که در دسترس کودکان هستند و حاوی اشیای خطرناک مثلا لوازم کوچک هستند را هم به همین ترتیب به قفل کودک مجهز کنید. مواد شیمیایی خطرناک بهتر است در مکانی دور از دسترس کودکان نگه داری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *