۵ فعالیت درشت با ۶ خط

فعالیتهای درشت در کودکان مهارتهای حرکتی درشت و ماهیچه های درشت آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. در این فعالیت ها کودک تحرک بیشتری دارد بنابراین بازی های این دسته نشاط بیشتری دارند. کودک و بازی این ایده ی ساده و قابل اجرا در محیط خانه را در این پست معرفی میکند. تنها وسیله مورد نیاز برای این بازی چسب نواری می باشد، می توانید از چسب های کاغذی نقاشان یا ضد حساسیت بیمارستانی استفاده نمایید که براحتی از سطح زمین یا فرش جدا شود.

چسب نواری را در ۶ خط به موازات یکدیگر و با فواصل یکسان روی زمین بچسبانید. فاصله ها طوری باشد که کودک بتواند براحتی بر روی انها بپرد.

5 فعالیت درشت با 6 خط

بازی اول: پرش

اولین و ساده ترین فعالیت پرش جفت پا  از روی خطوط یا یک در میان است. روی اولین خط ایستاده و یکبار بصورت عملی بازی را برای کودک توضیح دهید.

5 فعالیت درشت با 6 خط

بازی دوم: پرش به عقب

دقیقا مثل بازی اول است اما باید بطرف عقب انجام شود!

5 فعالیت درشت با 6 خط

بازی سوم: پرش با یک پا

پرش با یک پا برای کودکان کوچک کاری دشوار است بنابراین در شروع کار بهتر است دست انها را گرفته تا با کمی تمرین این فعالیت را فراگیرند.

5 فعالیت درشت با 6 خط

بازی چهارم: کشش

کشش پاها: ابتدا یک پای خود را در خط اول قرار دهید سپس نشان دهید که تا چه میزان می توانید پای دیگر خود را کشیده در حالیکه پای اول در جای اولیه قرار دارد.

5 فعالیت درشت با 6 خط

کشش بدن: روی اولین خط ایستاده و سپس زانو بزنید، دستها را روی زمین قرار داده و در حالیکه پاها ثابت در خط اول قرار دارد با دستان خود بطرف جلو حرکت کنید و بیشترین میزان کشش را مشخص کنید.

5 فعالیت درشت با 6 خط

بازی پنجم: اندازه گیری

رو زمین خوابیده و خودتان را اندازه گیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *