بازی و اساب بازی‌های کودک 6 ماه تا یک سال

sanitize-baby-toys-800x800

این سن فرزندانتان می‌تواند اشیای مختلف را در دست بگیرد و حرکت‌های جدیدی مانند به زمین زدن، هل دادن را انجام دهد. در این سن او اشیا را بر حسب تمایل در دستش نگه می دارد و یا رها می‌کند.

از هفت ماهگی انگشت سبابه‌اش قابل انعطاف‌تر است می‌تواند اشیا را راحت‌تر در دست بگیرد.

از هشت ماهگی می‌تواند اشیای کوچک را بین انگشت شست و سبابه نگه دارد.

در اواخر یک‌سالگی می‌تواند اشیا را با مهارت خاصی جابه جا کند که این همان شروع سن استقلال است. لگد زدن و یا گاز زدن یک اسباب بازی، شاید در نظر شما بازی نباشد، اما برای یک نوزاد فعالیتی شادی آور و حتی ضروری است.

 

اسباب بازی‌های متناسب سن کودک اسباب‌بازی‌های حرکتی

نوزاد در این سن شروع به حرکت می کند و با کمک گرفتن از میز و صندلی راه می‌رود. بنابر این بازی با وسایلی که بتواند آن‌ها را هل بدهد یا دنبال خود بکشد برای او لذت بخش است خصوصا اگر محرکی مانند چراغ چشمک زن یا بوق و صدا دار هم باشد.

می‌توانید برایش از مقوا تونل بسازید و بچه‌ها چهار دست و پا از داخل تونل رد بشوند.

و با اسباب بازی‌هایی مثل تکان دادن جغجغه آویزهای حرکتی دالی بازی، واکر کوچک، کالسکه، کامیونی بزرگی که با نخ بسته شده باشد یا واگن‌های قطار.

در ضمن بچه‌ها در این سن از پر و خالی کردن چیزی لذت می‌برند. می‌توانید اشیا بی خطر، سبک و رنگی را در کنار او بگذارید تا آنها را داخل یک ظرف بزرگتر برید و آنها را مجدد خالی کند. از هر چیزی می توانید استفاده کنید.

20130412123659958091745                                                jj2

 

اسباب‌بازی‌های ساختنی

کودک در یک سالگی توانایی درک رابطه منطقی بین تصاویر را پیدا کرده و می‌تواند 4-5 تکه پازل را بهتر در هم جفت کند و تصویر آن را بسازند. در این سن بچه‌ها می‌توانند رنگ‌ها و شکل‌های مشابه را شناسایی کرده و دسته‌بندی کنند. اسباب‌بازی‌هایی مانند لگو، ساختمان سازی پازل‌ها و جورچین‌ها،مکعب هوش که کودک در آن‌ها باید قطعات هندسی را از محل درست عبور بدهد یا کتاب های صدادار که مناسب این سن و هدفمند به حساب می‌آیند

81-1591

بازی‌های خلاق و تقلیدی

softbook-career-large

هوش نوزاد را تقویت می‌کنند و عمل و عکس‌العمل را به او نشان می‌دهند عروسک در این سن یکی از تاثیر گذارترین شخصیت‌های زندگی او است. کتاب‌های پارچه‌ای یا پلاستیکی یا کتاب‌های حمام، بازی‌های چکشی (کودک مکان یک قطعه را پیدا می‌کند و آن را در جایش می‌گذارد و بعد با فرودآوردن چکش روی آن، قطعه را به پایین هل می‌دهد) عروسک‌های بند انگشتی یا عروسک‌های زنگوله‌ای دور مچ و یا عروسک‌های پلاستیکی صدا دار طبل‌های کوچولو یا ماشین، لوازم نجاری، لوازم پزشکی همچنین تقلید صدا برای این گروه سنی از مناسب‌ترین بازی‌های به شمار می‌روند.

product187

1 فکر می‌کنند “بازی و اساب بازی‌های کودک 6 ماه تا یک سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *