ویژه‌نامه‌ی درود بر مهر– ظرف تغذیه ی اول مهر

روش درست کردن ظرف تغذیه ی اول مهر

 

back-to-school-lunch

وقت برگشتن به مدرسه شده و احتمالا شما پدر مادرها از همین الان استرس کارای مربوط به مدرسه رو گرفتید، حق دارید کلی وظیفه به همه ی وظایف روزانه تون اضافه می شه. خبر خوب این که ما برای شما پیشنهاد یک فعالیت جالب داریم که جزئی از کارای مربوط به مدرسه هم هست اما استرس زا نیست که هیچ، حتی می تونه بهتون انرژی مثبت هم بده.

پیشنهاد پرواک:حتما این ظرف غذا رو با مشارکت بچه ها درست کنید، مطمئن باشید بچه ها هم نیاز دارند کمی از فکر شروع شدن مدرسه ها بیان بیرون.

چی لازم داریم؟

 

 • راحت الحلقوم یا پاستیل یا باسلوق قرمز رنگ یا توت فرنگی ( به جای پاک کن)
 • هویج های کوچولو
 • خلال دندان
 • پنیر سفید فتا یا همان پنیر صبحانه ی خودمان ( به جای سر مداد)
 • نکته:دستور اصلی به جای نوک مداد از جلبک دریایی خشک شده استفاده کرده است، جایگزین پیشنهادی پرواک لواشک کیوی است.
 • سیب
 • لیمو ترش
 • کره ی بادام زمینی (و کره های آجیل یا انواع ترکیبات با ارده و یا حتی سمنوی خیلی غلیظ)
 • ماکارونی یا پاستای حرفی- پخته (اگر پیدا کردید)
 • سس ماکارونی یا پاستای مخصوص به خودتون
 • پنیر رنده شده (پیشنهاد پرواک: پودر پنیر پارمزان)

 

carrot-pencils

طرز تهیه ی مداد ها

هویج، پنیر و لواشک را به اشکال مناسب دربیاورید و مثل شکل بالا با خلال دندان به هم وصل کنید. بچه ها می توانند برای وصل کردن مواد با خلال دندان کمکتان کنند.  نکته: اگر از شب قبل دارید خوراکی را آماده می کنید پاک کن را صبح به مداد بچسبانید.

آماده کردن غذای اصلی

ماکارونی یا پاستا را همراه سس مخصوصشان در ظرف ناهار بریزید، پنیر رنده شده در آخر اضافه کنید. نکته: اگر امکان گرم کردن غذا برای بچه ها در مدرسه نیست، بهتر است برای غذای اصلی از ظرف غذایی که قابلیت گرم نگه داشتن دارد استفاده کنید.

آماده کردن ظرف میوه

بعد از اینکه سیب را به شکل دلخواه قاچ کردید، لیموترش را از وسط نصف کنید و بدون اینکه آب لیمو را بچکانید فقط لیمو را به تکه های سیب بمالید تا قهوه ای نشوند. کره ی بادام زمینی یا هر جایگزینی که انتخاب کردید را داخل ظرف دردار خیلی کوچکی بریزید. بچه ها خیلی دوست دارند خوراکی ها را داخل سس بزنند و بخورند مطمئن باشید این دفعه سیب ها را تا آخر می خورند.

تخته سیاه

واقعا لازم است؟! پیشنهاد پرواک برای درست کردن ساده ترین تخته ی کلاس داخل ظرف غذا: روی یک تکه کاغذ سیاه یا سبز با لاک غلط گیر یادداشتتان را بنویسید و بعد از اینکه خشک شد، با نوار چسب به داخل در ظرف بچسبانید.

back-to-school-lunch-collage

امیدورایم این پست برایتان مفید باشد. لطفا حتما با ذکر نام پرواک به اشتراک بگذارید.

پ.ن. یکی از دوستانی که پست قبلی رو خوانده بودند در قسمت نظرات پرسیده بودند: “درست کردن این ظرف ها باعث نمی شه بچه ها لوس بار بیان؟”. من اینطور فکر نمی کنم اما اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتد اجازه بدهید بچه ها قسمت هایی از کار رو که نیاز به استفاده از چاقو ندارد انجام دهند.

 

ایده ی ظرف تغذیه از lunchboxdad.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *