نقد و بررسی بازی The Lego Movie

همیشه از معایب  بازی های رایانه ای گفته ایم. اما بد نیست کمی هم از خوبی های این بازی ها بگوییم.

بازی های رایانه ای اگر هدفمند وبا نظارت والدین انتخاب شود، خلاقیت کودکان را شکوفا می کند و به نیازهای آنها برای تجربه کردن هیجان، پاسخ فوری می دهد.

بچه هایی که با رایانه کار می کنند، عکس العمل های سریعتری نسبت به دیگر همسالان خود دارند. اما… این اما را با دقت بخوانید:

بازی رایانه ای در صورتی خوب است که باعث شود کودک شما ساختن را یاد بگیرد، نه تخریب کردن را.

بازی های خشن، بزن بکش، رانندگی های سریع و… فرزند شما را مخرب، ضداجتماعی، قانون شکن و عصبی بار می آورند و این تغییرات برای همیشه در آنها می ماند. به این ها اضافه کنید این را که اگر زمان صرف شده برای بازی های رایانه ای، بسیار طولانی باشد، عوارضی مانند اضافه وزن، تاری دید، نزدیک بینی، کم حوصلگی و بی حوصلگی، کم خوابی و در نتیجه چرت زدن در طول روز و افت تحصیلی، پرخاشگری، خشونت ورزی و گاهی حتی تمایل و اقدام به اعمال بزهکارانه و خلاف قانون گریبانگیر کودکان و نوجوانان می شود.

اما واقعیت این است که زمان در حال پیشرفت است و نمی توان از قطار تکنولوژی که با سرعت درحال گذر است جا ماند. ما چه موافق این بازی ها باشیم چه نباشیم باید این دنیا را بشناسیم تا بتوانیم در این دنیای مجازی مراقب روح و جسم آنها باشیم.

 ما سعی داریم در این گروه بازی های مناسب را که به پیشرفت خلاقیت کودکان کمک  میکند برای شما معرفی کنیم

از جمله این بازی ها، بازی The Lego Movie  می باشد.

دانلود بازی لگو برای کامپیوتر The LEGO Movie Videogame Pc
این انمیشن با مخلوط کردن دنیای لگویی با هم یک دنیای جدید را بوجود آورد ،دنیایی که در آن قهرمان،جادوگر،دزد،اهریمن و… درهم آمیخته شده است.

این انیمیشن هر چیز را که کودکان در یک انمیشن جستجو میکنند را دارا بوده و با خلق کارکترهای معروف و دوست داشتنی در قامت پلاستیکی، مانند عروسک هایی که قطعاتشان از یکدیگر جدا میشود هیجان و بامزگی را به تماشاگران هدیه داده است.

داستان انمیشن درباره یک لگو ساده و بامزه بنام امیت است که در ساختمان سازی کار میکند و بطور اتفاقی بجای یک لگوی دیگر که قبلا نشان کرده جادوگری بنام ویچروویوس است عوض میشود و نا خواسته وارد عملیاتی میشود که در آن فوق انسان هایی نظیر واندرومن،سوپرمن و…برای حفاظت از دنیا در برابر یک اهریمن بیگانه حاضر شده اند.

امیت درواقع اوضاع حال دنیا را نشان میدهد که دنیا هر روز در حال تکرار شدن است و فقط باید سوپرمن بود که دنیا برایت هر روز یک ماجرا داشته باشد.این انمیشن عمیق تر از آن است که بتوان با یکبار دیدن آن را به خوبی درک کرد. « لگو فیلم » میخواهد نشان دهد که دنیا روزبه روز در حال کسل کننده تر و یکنواخت تر شدن است.بعنوان مثال،دیروز خود را با امروزتان مقایسه کنید، امکان دارد به مسائل جدیدی برخورد کنید اما قطعا همه اینها در مجموع همان رنگ و بوی دیروز را دارد. امیت میگوید که دیروز من با حال هیچ تفاوتی ندارد و همان چیزی است که من دیروز تجربه کردم و تنها راه خلاصی از این وضعیت آشنایی با آدم پرحرفی مثل بتمن(بعنوان مثال) یا یک مرد ریش بلند یا بدتر از همه نجات دنیا از دست یک اهریمن است.

 کارکتر امیت از جمله قهرمانانی است که هیچ گونه قدرتی ندارد و خود مایل نیست که زندگی آرامش را ترک کند و برای نجات دنیا وارد عمل شود اما با احساس مسئولیت کردن و جسارت تمام بعنوان یک لگو کوچک و بی دست و پا وارد نبرد با یک ابر لگو میشود.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Lego_Movie/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpg

 از سکانس های جالب فیلم جایی است که امیت روی بالاترین پله می ایستد و برای ابر قدرت ها سخرانی میکند،به امید اینکه روحیه آنان را برای ادامه کار بیشتر کند اما با شکست روبه رو میشود و همه او را با هر چه که دم دستشان است میزنند.در این قسمت هدف فیلم این است که به افراد شکست خورده ثابت کند که حتی یک لگوی کوچک (یک انسان ) هم میتواند به درجه ای برسد که برای ابر قدرت هایی مثل سوپرمن امر و نهی کند حتی اگر در این راه شکست بخورد.این فیلم در هر قسمت به یک موضوع اشاره میکند و تنها یک موضوع مد نظرش نیست.

قسمت دیگر جایی است که امیت با دیدن آوار های دنیای شکلاتی گربه کوچکی بنام کیتی ناراحت میشود و با تمام وجود خود را برای ادامه ماجرا و انتقام آماده میسازد.در این قسمت فیلم قصد دارد بگوید که حتی در بدترین شرایط نیز فرد میتواند روی پای خودش ایستد و به هدفش برسد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Lego_Movie/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

به هرحال این انمیشن ها بیشتر برای کودکان تولید میشود و کودکان نیز دوست دارند که شخصیت اصلی داستان را از همه قدرتمندتر و دانا تر ببینند!

در آخر،نمیتوان گفت که « لگو فیلم » یک اثر بی عیب است و مطمئنا ایراد های کوچکی در لابه لایه فیلم وجود دارد،اما لرد و میلر توانستند با ترکیب ژانر اکشن،ماجراجویانه و طنز و تاحدی انتقادآمیز یک انمیشن بیادماندنی را به بهترین نحو کارگردانی کنند. «لگو فیلم » دارای داستانی فوق العاده و جذاب، طراحی و دیزاین منحصر بفرد و شخصیت پردازی مناسب است که همگی این موارد باعث شده تا « لگو فیلم » تبدیل به یکی از بیاد ماندنی ترین انیمیشن های چند سال اخیر مبدل شود.

منتقد: حجت مزارعی

منبع سایت ” مووی مگ ” 

lego24511310

لگو فیلم : The Lego Movie

کارگردان : Phil Lord ، Christopher Miller

نویسنده : Joshua Zetumer ، Edward Neumeier

صداپیشگان :

Will Arnett…Batman / Bruce Wayne

Elizabeth Banks…Wyldstyle / Lucy

Craig Berry…Blake / Additional Voices

Alison Brie…Unikitty

و…

ژانر : انیمیشن

رده سنی : PG ( مناسب برای افراد بالای 7 سال)

زمان : 100 دقیقه

آثار فن آوری های نوین ارتباطی بر نوجوانان

Internet-4

نوجوانان معمولا از فناوری اطالعات و ارتباطات به منزلة ابزار مکمل استفاده می کنند. آن دسته پیوندهای اجتماعی که صرفاً در اینترنت برقرار باشند، احتمالا قدرت و عمق کمتری دارند.
پیوندهایی که تنها در اینترنت در دسترس اند پیوندهای »بیرونی« شبکه های اجتماعی فعلی افراد می نامند. نوجوانانی که از اینترنت برای شکل دهی شبکه های بزرگتر استفاده میکنند این کار رابه قیمت پیوندهای ضعیفتر انجام میدهند. گرچه پیوندهای قوی منبع متداول حمایت اجتماعی و صمیمیت اند، سازوکاری برای کنترل اجتماعی نیز محسوب میشوند و فرد را درمعرض فشار گروه همتایان قرارمیدهند. این امر به ویژه در مورد پیوندهای انتقالی صادق است که پایه های شبکه های اجتماعی نوجوانان را تشکیل میدهند. بنابراین، بسیاری از نوجوانان به منظور حفظ رضایت مندیشان پیوندهای غیراضافی انتخاب می کنند که در آنها دوستان آنالین وآفالینشان با هم مرتبط نیستند. از منظر تحلیل شبکه، داشتن پیوندهای غیراضافی بر»خودمختاری ساختاری« فرد میافزاید و موجب کاهش آن دسته از محدودیتهای اجتماعی وکنترل اجتماعی میشوند که همسالان و همتایان اعمال میکنند… ادامه مطلب را از فایل pdfاثار فن آوری های نوین بر شبکه های اجتماعی با تاکید بر نوجوانان بخوانید

استفاده کودک از رایانه، به همراه والدین

کودک و صفحه های نمایشگر» نام یک پژوهش جدید از «موسسه علوم» فرانسه است که نشان می دهد بازی با رایانه، لوح های لمسی و بازی های ویدیویی اگر تحت کنترل والدین باشد، می تواند برای کودکان مفید واقع شود. راز مفید بودن در دو نکته نهفته است: کودک نباید تنها بماند و مدت بازی نباید طولانی باشد.

پرتونگاری از مغز کودک هنگام استفاده از بازی های ویدیویی نشان می دهد که نقاط نادری از مغز فعال می شود. این نقاط، اعمال غیرارادی و خودکار را کنترل می کند. آنچه جالب تر است این است که بخش جلویی مغز، ویژه تفکر و تعامل نیز فعال است.

اولیویه هود، پژوهشگر مرکز ملی پژوهش های علمی در فرانسه می گوید: «این پیام مهمی است و باید بدانیم اگر به کودک استفاده از صفحه های رایانه ای را آموزش دهیم، او یاد می گیرد بخش های مختلف مغزش را به کار بیاندازد.»

آموزش درست در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است. کودکان برای کنار آمدن با واقعیت مجازی به کمک والدین خود احتیاج دارند تا بفهمند لوح لمسی یا رایانه فقط وسیله ای در بین دیگر وسیله ها است.

سرژ تیسرون، روانپزشک می گوید: «این فقط یک وسیله تبادل است و به کودک اجازه می دهد کشف کند که با اینترنت چه کارهایی می توانیم انجام دهیم، او یاد می گیرد هر چه را می بیند بنامد، تعامل برقرار کند و درک کند. کودک این همه را خودبخود انجام نمی دهد. هیچ لوحی به تنهایی نمی تواند به کودک کمک کند.»

مشکل شاید روش استفاده بزرگسالان از رایانه باشد. برخی اوقات، آن ها ناخودآگاهانه فراموش می کنند که رایانه تنها یک وسیله است و کودکانشان نیز از آن ها کورکورانه پیروی می کنند.